Historia

W Europie i na Świecie ruch pływacki Masters działając od dawna, obejmuje rzesze pływaków i organizuje zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy. W Polsce ruch ten jest w fazie organizowania się, lecz rozwija się dynamicznie i każdego roku pojawiają się nowe kluby oraz rośnie liczba zawodników. Obecnie w Polsce działa kilkanaście klubów pływackich Masters.

 

Historia sekcji bierze początek na Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters, które odbyły się 3-4 grudnia 2005 w Opolu. 3 grudnia spotkało się tam pięć osób z Krakowa - Maria Warchala, Barbara Oprysko, Paweł Lesiakowski, Anna Janeczko i Anna Koźmin - którzy startując jako zawodnicy "niezrzeszeni" z Krakowa uznali potrzebę stworzenia organizacji skupiającej fanów pływania, zarówno byłych zawodników jak i ludzi, którzy traktują pływanie jako hobby.

 

Wszystkich nas łączy chęć sprawdzenia siebie i swoich umiejętności przez starty w pływackich zawodach Mastersów i rywalizcję zarówno na basenie jak i na wodach otwartych. Dłuższy czas toczyły się negocjacje z krakowskimi klubami sportowymi i ostatecznie na zebraniu 18 czerwca 2006 r postanowiono, że klub działał będzie przy Towarzystwie Sportowym "Wisła" Kraków jako sekcja pływacka Masters. Oficjalne otwarcie sekcji miało miejsce 7 grudnia 2006 roku.Anna Janeczko

 

W 2007 r. sekcja liczyła ponad 20 członków i była pierwszą w Krakowie organizacją pływacką Masters, zrzeszającą pływaków powyżej 25 roku życia. Wśród nich jest wielu zawodników z wybitnymi osiągnięciami w startach na arenie Polski i za granicą. Sekcja jest jednak otwarta także dla tych, którzy traktując pływanie jako hobby znajdują w treningach zdrowie, dobre samopoczucie i odskocznię od codziennych zajęć.

Sponsorzy
Partnerzy

Facebook
Wizyty
Dzisiaj: 18
Wszystkie: 189016