Zawodnicy

 • Stanisław Krokoszyński

  Najstarszy z czynnych sportowców Białej Gwiazdy. Urodzony w 1930 r. pan Stanisław jest multimedalistą mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. W 1947 r. wstąpił do Wisły i do roku 1956 stał się jej czołowym zawodnikiem. Po zakończeniu kariery pływackiej pozostał w Wiśle jako szkoleniowiec. W 2005 r. ponownie wrócił do pływania i do dnia dzisiejszego jest jednym z najlepszych pływaków w Polsce i Europie.
  Posiada uprawnienia trenera pływania, instruktora ratownictwa wodnego, sternika jachtowego, instruktora nurkowania i narciarstwa.
 • Wojciech Wolski

  Urodzony w 1966 r. pływanie wyczynowe uprawiał od wczesnej młodości.

  W latach 1973-1978 zawodnik KS Korona, gdzie pierwszym trenerem był Andrzej Szarzyński. 

  W latach 1981-1983 zawodnik sekcji Judo Wisła Kraków.

  W 2010 r. powrócił do pływania w kategorii Masters. Multimedalista Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i zawodów krajowych.

  Posiada uprawnienia trenera pływania, instruktora pływania, ratownika wodnego, płetwonurka i żeglarza.

  W barwach Masters Wisła Kraków od 2013 r. Aktualnie kierownik sekcji Masters.

   

   

 • Tomasz Doniec

  Urodzony w 1974 roku. Pływanie rozpoczął jako dziecko w klubie KS Korona.  W latach 1994 - 1996 zawodnik AZS AGH Kraków. Od roku 2013 pływa w kategorii Masters. Ulubiony styl - klasyczny.

   

   

   

   

   

 • Marta Wolska

  Urodzona w 1969 r. Marta swoją przygodę z pływaniem zaczęła cztery lata temu. 

  Jest najlepszym przykładem, że pływać można nauczyć się w każdym wieku, a gdy uparcie dąży się do celu, osiąga się wyniki.

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i zawodów krajowych.

  W barwach Masters Wisła Kraków od 2014 r.

   

   

   

   

   

 • Agnieszka Figuła

  Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 9 lat od młodzieżowej drużyny piłki ręcznej KPR Kobierzyce. Potem przeszła do klubu AZS AWF Wrocław, z którym odnosiła największe sukcesy w szczypiorniaku. 

  Rozstanie z tym klubem nastąpiło w 2005 roku wraz z rozpoczęciem studiów mundurowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wówczas zainteresowała się wiodącym sportem na tej uczelni, jakim było pływanie.

  Zaraz po ukończeniu studiów i rozpoczęciu zawodowej pracy, uczestniczyła w największym przedsięwzięciu sportowym w świecie umundurowanych formacji, jakim są mistrzostwa świata World Police and Fire Games. Podczas zawodów w Kanadzie w Vancouver ustanowiła rekord świata na ergometrze wioślarskim na dystansie 2000 metrów. Kolejne znaczące sukcesy odniosła w pływaniu na akademickich mistrzostwach Polski oraz na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w pływaniu.

  Medalistka Mistrzostw Polski Masters w pływaniu z roku 2013 i roku 2014.

   

   

   

 • Mateusz Dybek

  Urodzony w1980r. W latach 1990-1995 zawodnik MKS JordanKraków.

  W latach 2000-2001 zawodnik AZS Politechnika Krakowska.

  W latach 2002-2004 zawodnik AZS AWF Kraków.

  Od roku 2013 zawodnik TS Wisła Masters. Medalista MP Masters w pływaniu.

   

  Zapalony triathlonista-amator. Specjalizujący się w dystansach spinterskim i olimpijskim. 

  Za swój największy sukces w tej dziedzinie uznaje 3 miejsce w MP Polski grup wiekowych w Ełku w 2014.

  Pracuje jako fizjoterapeuta. 

 • Paulina Palka

  Trener, koordynator młodzieżowej sekcji pływackiej, założycielka szkoły pływania Paula Team, była zawodniczka historycznego klubu Krakowskiego MKS JORDAN KRAKÓW, obecnie reprezentantka sekcji pływackiej MASTERS WISŁA KRAKÓW. Początek swojej pracy trenerskiej zaczęła UKP KMITA ZABIERZÓW w (LKS KMITA ZABIERZÓW ), dzięki któremu zdobyła doświadczenia i poznała świetnych ludzi i nabrała ogromnej wiedzy, za co do dziś dziękuje!

  Wybuchowa posiadająca mocny temperament, pracowita , sumienna. Gdy postawi sobie cel, dąży powoli i bardzo ciężko by sukces zdobyć.

  Swoją pasją zaraża zawodników.

 • Małgorzata Skalska

  Urodzona w 1977 roku w Tarnowie. Pływa bo lubi.
  Od zawsze za pan brat ze sportem amatorskim: pływanie, lekka atletyka, piłka ręczna, nurkowanie. Aktywna, ciekawa i wesoła.    
  W barwach Masters Wisła Kraków od 2014 roku.

 • Grzegorz Grzybczyk

  Rocznik 1978. Lubi wodę. Najbardziej lubi w niej pływać, ale także w niej nurkować (płetwonurek), po niej żeglować (żeglarz) a nawet po niej

  jeździć (narciarz). W Masters Wisła Kraków od 2014 roku. Na co dzień realizuje projekty unijne oraz uczy, jak realizować projekty unijne. 

 • Dariusz Wesołowski

 • Ewa Macierzewska

 • Jerzy Korba

  Urodzony w 1969 r. 

  Jako dziecko był zawodnikiem Wisły Kraków (1978 – 1983). Do pływania powrócił w trakcie studiów. W 1992 został Mistrzem Polski Politechnik w wyścigu 50m stylem dowolnym.

  Po ponad 20-letnim rozstaniu z pływaniem, w 2014 r. wstąpił do drużyny Masters swojej macierzystej sekcji Wisły Kraków. W 2015 r. zdobył 4 tytuły Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

Sponsorzy
Partnerzy

Facebook
Wizyty
Dzisiaj: 26
Wszystkie: 189024